Вміння керувати власними емоціями та залишатися спокійними під тиском стресу безпосередньо впливає на вашу продуктивність.

stressАгенція
TalentSmart дослідила більше мільйона жителів США та виявила, що 90% працівників з найкращими показниками в роботі вміють управляти своїми емоціями під час стресу та залишаються спокійними.

За результатами іншого дослідження Йельского університету з’ясувалось:

"Тривалий стрес викликає дегенерацію в області головного мозку, що відповідає за самоконтроль"

Цікаво, що стрес і тривога, що із ним пов'язана - абсолютно необхідна для людини емоція. Наші мізки працюють таким чином, що ми починаємо діяти, лише коли відчуємо певний рівень стресу. Також під час помірного стресу досягає свого піку і наша продуктивність. Допоки стрес не тривалий, він не завдає нам жодної шкоди.

Дослідження, очолюване доктором Елізабет Кірбі з університету Берклі (Berkeley), встановило, що початок стресу провокує розвиток нових мозкових клітин, відповідальних за поліпшення пам'яті. Однак цей ефект спостерігається лише тоді, коли стрес є нетривалим.

Тож, перевіривши численні ефективні стратегії, які використовують успішні люди для подолання тривалого стресу, ми обрали десять найкращих:

 

1. Цінуйте те, що маєте

Бути вдячним за те, що дає вам доля - це не просто гасло позитив-менів. Це дійсно може покращити ваш настрій, бо внаслідок цієї розумової роботи рівень кортизолу - гормону стресу - знижується на 23%. Крім того, згідно з результатами експерименту, проведеного в Каліфорнійському університеті, у людей, які щоденно знаходять привід подякувати за щось у своєму житті, поліпшується настрій і фізичний стан.

2. Не питайте «Що, якщо…»

Чим більше ви концентруєтесь на можливих варіантах розвитку подій, тим менше часу ви витрачаєте на реальні дії. Успішні люди не задаються питанням «Що, якщо…». Вони знають, що відповідь не принесе ні задоволення, ні вирішення проблеми.

3. Думайте про хороше

Позитивні думки допомагають зупинити стрес, концентруючи увагу вашого мозку на приємних речах. Це легке завдання, якщо у вас гарний настрій. Але коли ви на грані відчаю, вам здається, що знайти щось позитивне нереально. У цьому випадку подумайте і назвіть хоча б одну позитивну подію, що відбулося за день. Зрозумійте, що і в поганий день трапляється щось хороше.

4. Йдіть в офлайн

Сучасні технології забезпечують людей зв’язком 24 години на добу, що робить нас доступними для цілодобової роботи. Якщо ви не розмежували життя і роботу, ви самі піддаєте себе постійному стресу. Щоб перестати думати про роботу, спробуйте взяти технологічний таймаут. Почніть з коротких періодів, наприклад вранці у вихідні, коли спроби зв’язатися з вами по роботі найменш вирогідні.

5. Пийте менше кави

Як відомо, кофеін провокує виділення адреналіну у кров. Адреналін, у свою чергу, викликає реакцію "біжи-або-бийся" - механізму виживання, що змушує вас кинутися у бій або накивати п’ятами, стикаючись із загрозою. Надмірне вживання кави прискорює пульс, викликає почуття хвилювання та сплеск енергії. Але, якщо тільки вас не переслідує ведмідь, ваш організм не потребує подібної стимуляції, бо це підвищує рівень стресу і почуття занепокоєння.

6. Висипайтесь

Скільки б не говорили про важливість гарного сну, цього завжди буде замало! Адже коли ви спите, ваш мозок перезавантажується і обробляє спогади минулого дня. У підсумку ви прокидаєтесь із ясною головою. І навпаки - самоконтроль, увага та пам'ять зменшуються, коли вам не вистачає сну, або він неякісний. Недолік сну підвищує рівень гормону стресу, навіть за відсутності зовнішніх чинників. Отже, хочете добре працювати - добре спіть.

7. Не займайтеся самокопанням

Кожен з нас періодично займається цим, хоча нічого хорошого це не дає і нічого спільного з об’єктивним аналізом не має. Чим більше ви роздумуєте про негатив, тим більше енергії ви віддаєте йому. Тож, коли ви розумієте, що вами заволоділи негативні та песимістичні думки, пора зупинитися і записати їх. Буквально відкладіть справи та запишіть те, про що думаєте. Це допоможе уповільнити негативний імпульс ваших думок, та розібратися, які з них варті уваги, а які - просто витвір вашої уяви.

8. Змініть кут зору

Ви не можете контролювати усі аспекти свого життя, але ви можете контролювати те, як ви на них реагуєте. Отже, перш ніж витрачати забагато часу на щось, знайдіть хвилину, щоб побачити ситуацію з іншого боку. Як тільки ви починаєте думати "Усе погано!" або "Нічого не вийде!", вам потрібно змінити кут сприйняття. Гарний спосіб направити себе у раціональне русло - скласти перелік конкретних речей, які насправді йдуть не так. Швидше за все, ви згадаєте лише декілька пунктів і масштаби цих стрес-факторів виглядатимуть набагато меншими, ніж здавалося вам на початку.

9. Просіть допомоги

Спробувати вирішити усі проблеми самостійно - дуже заманливо, але зовсім неефективно. Щоб бути спокійним і продуктивним, потрібно визнати свої слабкі сторони і просити допомоги, коли в цьому виникає необхідність.
Навіть просто озвучити близькій людині свою проблему може дати вихід вашому стресу і навіть покаже вам новий погляд на ситуацію. Адже в більшості випадків інші люди можуть бачити рішення, що навіть не спаде вам на думку, бо вони емоційно не вкладаються в ситуацію.

10. Дихайте!

Найпростіший спосіб зменшити стрес полягає в тому, що ви і так постійно робите: в диханні.
Коли відчуваєте занепокоєння, знайдіть пару хвилин, зачиніть двері, вмостіться зручно у кріслі та починайте глибоко дихати - думайте лише про те, як ви вдихаєте та видихаєте, або лічіть кількість вдохів... Мета полягає в тому, щоб провести деякий час, зосереджуючись лише на диханні, та не дозволяти вашому розуму блукати по дратівливих думках. Це завдання може здатися занадто легким або навіть трохи дурним, але ця вправа напевно допоможе вам заспокоїтись та звільнити голову від зайвих хвилювань.

lemur

 

за матеріалами статті "How Successful People Stay Calm", автор Dr. Travis Bradberry

 

 

Поділитися