Страхова подія Оплата Viber бот Email
#Лайф-хак від ТАС

Як навчитись відкладати гроші на майбутнє?

Анастасія Ведишева
21.11.2017
15хв
776
0

Всім знайома історія: перевіряєш баланс картки в кінці місяця та намагаєшся збагнути - звідки така маленька сума? Або наранок після гарних посиденьок із друзями з подивом заглядаєш у пустий гаманець.
Нам з дитинства втовкмачують, як важливо відкладати кошти на майбутнє, однак наші дорослі звички цьому протирічать. Чому так?

Перш за все - нас таких багато. Згідно опитувань, навіть прагматичні американці відкладають не більше 5 відсотків свого щомісячного заробітку, а це далеко не “еталонні” 15%. Більшість з нас отримують зарплатню й одразу витрачають її - на оренду квартири, продукти, комунальні платежі, приємні дрібниці, кінотеатр по вихідних… Оскільки така поведінка є дуже поширеною, і, відверто кажучи, безвідповідальною, давайте спробуємо знайти цьому пояснення.

Дослідження показують, що проблеми із економією пов'язані із звичкою багато витрачати на повсякденне життя. Проте, найкращий показник розумних фінансових рішень - це не наш рівень фінансової грамотності, а те, як часто ми зупиняємось, щоб подумати про майбутнє.

Це підтверджують і результати наступного дослідження: люди, що говорять певними мовами, краще заощаджують гроші. Так, ви усе правильно прочитали: ті, хто розмовляють мовою, в якій використовується одне і те ж дієслово для теперішнього і майбутнього часів, економніші за інших. Гарний приклад - китайці та німці. Оскільки вони однаково говорять про теперішнє та майбутнє, їх мозок однаково сприймає обидва часи і це полегшує їм заощадження грошей на майбутнє!

Отже, маємо те, що маємо. Нам важко економити, тому що ми більше думаємо про "зараз" ніж  про "потім".

 

Чому нам так важко думати про майбутнє?

Згідно наукових досліджень, ми сприймаємо самих себе у майбутньому так само, як сприймали б зовсім чужу людину.
Коли ми думаємо про себе, активується область мозку, яка називається медіальною префронтальною корою (або МПК). Коли ми думаємо про знайомих людей, активність у цьому районі зменшується. І коли ми думаємо про когось, з ким у нас немає абсолютно нічого спільного, активність падає майже до нуля.

В цьому і проблема: чим далі в часі ми намагаємося уявити собі наше життя, тим меншу активність показує наша МПК. Інакше кажучи, наш мозок реагує так, наче ми у майбутньому є людиною, яку ми не дуже добре знаємо, і, чесно кажучи, до якої нам доволі байдуже. Адже те, що відрізняє наше сприйняття себе - це наша спроможність відчувати власні емоції та думки, тоді як про почуття іншої людини ми можемо лише здогадуватись.

 

Що нам з цим робити?

Звучить дивно, але факт: щоб краще заощадити на майбутнє, нам треба вчитись візуалізовувати себе та свої думки й емоції у майбутньому.

Наприклад, в одному експерименті групі молодих людей показали, як вони виглядали б у 50 років. Після цього люди зізнавалися, що замислились над тим, аби починати відкладати до 30% своєї зарплатні на пенсійний рахунок.
Вчені, що проводили експеримент, дійшли висновку: все, що допомагає нам краще уявити реальність власного майбутнього, сприяє більш ефективним фінансовим рішенням.

Доречі, усім бажаючим радимо скористатися мобільним додатком AgingBooth, який показує, як ви будете виглядати у похилому віці (скачати у AppStore або у Google Play)

Останній спосіб досягти кращого результату при визначенні пріоритетів нашого майбутнього полягає в тому, щоб зробити піклування про власне майбутнє якомога простішим.

Налаштуйте автоматичний переказ 15, 20 або 25% від вашої зарплати на окремий рахунок та не думайте про ці гроші. Доречі, саме для цього й створене накопичувальне страхування - ви робите періодичні внески за полісом, отримуючи страховий захист і одночасно накопичуєте капітал на ваше майбутнє.

 

Обманіть ваш розум, щоб зберегти гроші.

Мораль нашої історії полягає в тому, що, вочевидь, збереження на майбутнє не є природним людським інстинктом. Нам важко накопичувати, бо нашому мозку складно думати про майбутнє як про реальне явище.

Але не потрібно впадати у відчай - допоможіть своєму мозку пов'язати самого себе у майбутньому із собою у теперішньому часі, а також привчіть себе робити регулярні заощадження на довготривалий термін. Таким чином, збереження на майбутнє не буде питанням вибору, це буде гарною звичкою, за яку майбутній ви скаже "Дякую!"

 

за матеріалами блогу Lemonade.com

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Може бути цікаво

Стаття ТАС-Пенсія
Все про пенсію
2
433
Рекордна виплата за програмою “ТАС-Пенсія”
В цю середу ми зробили виплату за програмою “ТАС-Пенсія” і наразі це наша найбільша виплата з початку року. Але не тільки через велику суму ми вирішили розповісти вам про цей кейс. А ще й тому, що він гарно ілюструє, як працюють пенсійні страхові продукти.   В 2019 році до нас звернулась 70-річна Клієнтка із бажанням […]
Читати далі
Стаття страхова компанія John Hancock
Спеціальні рубрики
5
126
7 запитань до компанії John Hancock
Всесвітньо-відома американська страхова компанія John Hancock, що є засновницею нашого партнера – страхового пулу IGP, зібрала на своєму сайті найбільш часті запитання, на які їм доводилось відповідати протягом своєї роботи. Впевнені, багатьом нашим читачам також буде цікаво дізнатись на них відповідь. Також ми додали від себе корисні підказки, що допоможуть зорієнтуватись в страхових продуктах та […]
Читати далі
Стаття Елізабет Голмс
Спеціальні рубрики
8
113
Theranos: Від революції в медицині до краху афери
Якщо ви вперше чуєте ім’я Елізабет Голмс чи назву її компанії Theranos – сідайте зручніше, бо це одна з найцікавіших історій злету та падіння за останні десятиліття.   Злет… Американка Елізабет Голмс вже від народження отримала величезний бонус для вдалого старту в житті. Народилась у Вашингтоні в заможній та впливовій родині – її батько був […]
Читати далі
Стаття Рамка фінансовий хомпетентностей для 10-12 класів
Для батьків
15
155
Рамка фінансових компетентностей для дітей 16-18 років
Це останній розділ, присвячений Рамці фінансових компетентностей для дітей та молоді. Перші три можна передивитись за цими посиланнями: Дошкільнята Діти 6-10 років Підлітки 11-15 років А цього разу мова піде про її найстаршу вікову групу – учнів 10-12 класів. Тут ми пропонуємо зупинитись на такому понятті, як профільна середня освіта. Адже саме так, згідно нового […]
Читати далі
Стаття Як працює страхування життя
Для батьків
1
319
Як працює страхування життя – або “подарунок з відстрочкою”
Вчора ми здійснили одну цікаву виплату, а вже сьогодні – розповідаємо про це в нашому блозі. Цікава вона тим, що на її прикладі можна показати, як в страхуванні життя працюють одразу декілька факторів. Отже, все почалось у 2014 році, коли мешканка Кривого Рогу застрахувала свою 11-річну дочку 27 лютого, прям у день її народження, зробивши […]
Читати далі
Стаття Рамка фінансових компетентностей для дітей 11-15 років
Для батьків
13
178
Рамка фінансових компетентностей для дітей 11-15 років
Це передостанній блог з серії, яка висвітлює зміст Рамки фінансових компетентностей дітей та молоді, що була нещодавно розроблена та запропонована Робочою групою, до складу якої увійшли МОН, НБУ, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інші. Першу частину, яка присвячувалась Рамці фінансових компетентностей дошкільнят, можна подивитись за цим посиланням, а другу, про учнів 1-4 класів – […]
Читати далі
Стаття Як зробити щасливу маму
Для батьків
3
246
Як зробити щасливу маму?
В інтернеті ходить мем «пішла робити щасливу маму». Не було б так смішно, якби не було так правдиво. Адже насправді емоційний стан мами впливає на всю родину. Згадайте, якщо у вас гарний настрій, то і погану оцінку в школі ви сприймете як «нічого страшного», розкидані речі злять, але не такою мірою, що ви готові їх […]
Читати далі
Стаття
Для батьків
11
236
Рамка фінансових компетентностей для дітей 6-10 років
В цьому блозі ми продовжуємо знайомити вас із переліком навичок та вмінь для дітей та молоді України, яку запропонувала Міжвідомча робоча група у складі фахівців Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства освіти і науки України та Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку. Першу частину, яка присвячувалась Рамці фінансових компетентностей дошкільнят, […]
Читати далі
Стаття Рамка фінансових компетентностей
Для батьків
9
324
Рамка фінансових компетентностей для дошкільнят
В січні цього року Міжвідомча робоча група у складі фахівців Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства освіти і науки України та Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку оприлюднила Рамку фінансових компетентностей дітей та молоді України. Рамка — це документ, в якому описується набір знань, умінь, навичок і особливостей ставлення до […]
Читати далі
Стаття
Спеціальні рубрики
7
256
Мрія Романа Бабича
Сьогодні, 1 лютого, був би День народження нашого Ромчика… В цей День ми хочемо не лише згадати нашого Героя, а й озвучити його мрії, слова та знання, які він передавав нам. Роман казав, що курси домедичної допомоги має пройти кожен українець.
Читати далі